Biometrická docházka

Moderní docházkové systémy si žádají moderní řešení. Autentizace pomocí biometrických údajů je založena na rozpoznávání jedinečných biologických charakteristik osoby. Takové charakteristiky jsou jedinečné pro každého člověka, a to z nich dělá jednu z nejspolehlivějších metod autentizace.

Klasické metody autentizace pomocí hesel, pinů, přiložení čipů a karet mají řadu nevýhod. Piny a hesla se dají zapomenout, karty a čipy ztratit nebo odcizit. Docházka pomocí klasických metod se navíc velice často falšuje sdělením autentizačních údajů třetí osobě. Identifikace uživatele na základě biometrických údajů je v tomto směru jen obtížně oklamatelná.

Světovým trendem autentizace, a to nejen u docházkových terminálů, je v současné době rozpoznání obličeje. Tento druh autentizace u nás zastupuje velmi oblíbený docházkový terminál SYSF203TP. Stále velmi populární a celosvětově nejrozšířenější je ověření otiskem prstu, tu v naší nabídce podporuje jak terminál SYSF203TP, tak i Biopad-A, který zaujme zároveň velkým přehledným displejem. Terminály samozřejmě podporují i ověření pomocí karty, čipu nebo zadání PIN kódu.

Ukázka aplikace - plán práce

Docházka na otisk prstu

Ukázka aplikace - přehled přítomnosti

Autentizace otiskem prstu je v současné době nejpoužívanější biometrickou autentizací vůbec. Dnes lze na otisk prstu otevírat a startovat automobil, provádět bankovní platby nebo je otiskem prstu podmíněno používání mobilního telefonu, tabletu či notebooku.

Terminály SYSF203TP i Biopad-A jsou vybaveny moderním optoelektronickým snímačem s rozlišením 500dpi. Tento snímač disponuje vysokou kvalitou provedení s poměrně slušnou odolností proti vlivům okolního prostředí. Každý uživatel může mít v systému nahrané dva otisky prstu, jeden slouží jako záložní, pro případ, že by měl z nějakého důvodu problémy primární otisk používat (např. zranění). Při přiložení prstu na snímač je obraz otisku přenesen na maticový CCD detektor, otisk je digitalizován a převeden na hash kód, který je porovnáván s databází v systému SYSDO. Systém tak neuchovává přímo biometrické údaje, ale jen jejich digitální otisk.

Docházka rozpoznáním obličeje

Rozpoznání obličeje je fenoménem posledních let. Obecná výhoda identifikace uživatele rozpoznáním obličeje od ostatních biometrických autentizačních metod tkví v tom, že snímaná osoba nemusí být v absolutní blízkosti snímače. Tato výhoda se ale plně projevuje spíše u řešení, kdy je osoba identifikována v reálném čase například v prostoru monitorovaném kamerovým systémem. Ale ani u docházkového terminálu není tato výhoda k zahození. Před terminál se stačí postavit a během okamžiku je osoba autorizována, aniž by musela provést nějakou další akci.

Princip rozpoznání obličeje je celkem jednoduchý. Systém hledá a vyhodnocuje základní body tváře – oči, kořen nosu, koutky úst a kontroluje poměry vzdáleností těchto důležitých bodů. Proto je důležité tyto části obličeje nezakrývat. Změn účesu nebo pokrývek hlavy se bát nemusíte, systém v takovém případě nemá s rozeznáním obličeje problém.

Terminál SYSF203TP je pro bezproblémovou a rychlou identifikaci vybaven dvojicí kamer a IR přísvitem pro nepříznivé světelné podmínky. Úspěšnost rozeznání uživatele se proto blíží k 99%.

Ukázka aplikace - přehled přístupu
Cenová poptávka
SYSDO na 60 dní zdarma
Demoverze systému

Nabídka docházkových terminálů

SYSA21

BIOPAD-A

  • 7″ LCD Biometrická čtečka
  • Ověření pomocí otisku prstu, karty, kódu
  • Komunikace pomocí WiFi nebo TCP/IP
  • Podpora karet Emmarine 125 kHz
  • Wiegand výstup 26/34 bit
E-shop
PDF specifikace
SYSA22

SYSF203TP

  • 2,8″ LCD Biometrická čtečka
  • Trojrozměrné skenování tvaru obličeje
  • Ověření pomocí rozpoznání tváře, otisku prstu, kartou, kódem
  • Podpora karet Emmarine 125 kHz
  • Wiegand vstup i výstup 26/34 bit
E-shop
PDF specifikace

Cenová nabídka

Docházkový systém SYSDO - Cenová nabídka
2018-03-23T07:22:45+01:00